Ambroš Ladies Orchestra (ALO)

Ambroš Ladies Orchestra (ALO)

www.ambrosorchestra.cz

Ženy a vážná hudba. Dvě slova, která spolu souvisejí více, než by se možná na první pohled zdálo. Sdílí spolu půvab a skrytou krásu, tajemno i přímost, vášeň i klid. Není divu, že spojení ženskosti a hudebního nástroje tvoří již samo o sobě vyladěnou symfonii.

Začíná se psát nový rok 2017 a houslovému virtuosovi Miroslavu Ambrošovi se na základě právě tohoto spojení v hlavě rodí vskutku originální nápad. V Česku máme množství vynikajících a nadaných muzikantek, ale orchestr skládající se pouze z žen? To je koncept, který v současnosti nenajdeme nejen u nás, ale je naprosto ojedinělý i v celoevropském měřítku.

A tak se Ambroš dává do práce a postupně pro svoji myšlenku získává jedny z nejlepších a nejtalentovanějších českých hráček. Vždyť i on sám, jakožto poslední žák Mistra Josefa Suka s bohatými koncertními zkušenostmi z celého světa, patří k naší hudební špičce.

Postupně se mu opravdu daří vytvořit plně funkční smyčcový soubor s dvanácti stálými a několika dalšími alternujícími členkami vedený vítězkou soutěže Pražského jara, Olgou Šroubkovou.

V říjnu 2018 sklidilo těleso Ambroš Ladies Orchestra velký úspěch a standing ovation na slavnostním koncertě pod záštitou Generálního honorárního konzulátu České republiky v Monaku a Prince Alberta II. Monackého, v proslulé Opéra de Monte-Carlo, v Sále Garnier v Monaku.

Vletošním roce čeká ALO např. velké turné se slavným tenoristou Štefanem Margitou, vystoupení na prestižním festivalu Smetanova Litomyšl, festivalu Třeboňská nokturna, či televizním festivalu Zlatá Praha.

Fotografie pořídil Jakub Ludvík

Copyright © 2023 CZECHCONCERT. Všechna práva vyhrazena. Webové galerie | Michal Vitásek 2018.