Virtuosi di Praga

Virtuosi di Praga

www.virtuosidipraga.cz

Orchestr Virtuosi di Praga byl založen v roce 1976 jeho uměleckým šéfem, dirigentem a houslovým virtuosem Oldřichem Vlčkem.

Od svého vzniku se tento špičkový soubor stal neodmyslitelnou součástí dramaturgie nejvýznamnějších českých hudebních festivalů Pražské jaro, Pražský podzim a Mezinárodní hudební festival PONTES. Většinu všech svých vystoupení uskutečňuje orchestr na koncertních pódiích po celé Evropě, mimo to podniká rozsáhlá turné do Jižní Ameriky, USA, Austrálie a Japonska. Poslední úspěšné turné absolvoval orchestr do Jižní Ameriky v červnu 2016.

Repertoár orchestru je velmi široký a zahrnuje jak klasická díla Vejvanovského, Mozarta, Myslivečka, Bacha, Haydna, Beethovena, Mendelssohna-Bartholdyho, Rossiniho, Griega, Elgara, Roussela, tak i hudbu 20. století a skladby soudobých českých skladatelů.

Za své existence nahráli Virtuosi di Praga přes 200 CD titulů. Jsou držiteli dvou platinových desek Supraphonu za nejúspěšnější nahrávku klasické hudby a zlatých desek firem Discover, Supraphon a Lupulus.

Orchestr spolupracuje s dirigenty, jako jsou: H. Rilling, A. Rahbari, Ch. Benda, N. Tsouchlos, H. Griffith, O. von Dohnanyi, T. Strugala a další.

Seznam sólistů, s nimiž vystupují, zahrnuje tak zvučná jména, jako jsou Placido Domingo, José Cura, Barbara Hendricks, Mstislav Rostropovič, Igor Oistrach, Pavel Kogan, Claudi Arimany, Sergej Krylov, Marina Vyskvorkina...

Copyright © 2019 CZECHCONCERT. Všechna práva vyhrazena. Webové galerie | Michal Vitásek 2018.